top of page

בשביל הנוער

סדנאות

יש לנו מושג אבל אין לנו מושג!

אנחנו יכולים לנסות ולהבין מה עובר על נוער בימינו, עם איזה מכבש מצבי לחץ הוא אמור להתמודד ואנחנו כבר יודעים לזהות את הסימפטומים. אבל לא באמת יש לנו מושג כיצד זה מרגיש.  בני הנוער כיום  חיים בעידן בו הקצב הוא כל כך מהיר ושונה. הם חשופים לכמויות של מידע  עם השפעה מכרעת על הרווחה האישית שלהם וכמובן הם צריכים כלים ללמוד לעבד ולמתן את ההשפעה- זו ה-סדנה עבור רכישת כלי התמודדות.

בשביל היציבות

התמודדות עם מצבי לחץ: חיי היומיום בתרבות המערבית ככלל ובמדינת ישראל בפרט, מזמנים לנו שלל מצבים שמעוררים בנו לעתים רגשות של לחץ, פחד וחרדה. הצפת המידע המורכב והגרפי אשר רץ ברשתות החברתיות והווירטואליות נותן אותותיו באופן מובהק בקרב ילדים ומתבגרים כאחד, ומעורר בקרבם תסמינים שונים של לחץ, חרדה ופחד. אירועים טראומתיים, מהווים מצע נוח להתפתחות של הפרעות חרדה אצל ילדים ומתבגרים הבאים לידי ביטוי בפחדים שונים: פחד לצאת מהבית, פחד להיפרד מההורים, או חרדה מוכללת. כיצד מזהים את אותם פחדים? כיצד מומלץ לנהג? במהלך הסדנה נלמד כיצד להתייחס לפחד ולחרדה כתופעה נורמלית ובריאה.

עם מה תצאו מהסדנה?

- נלמד לצמצם מצבי לחץ.

- נלמד טכניקות הרגעה פיזיות.

- נקבל כלים לסיוע בזמן דחק.

- נהפוך את הפחד לאנרגיה של עשייה חיובית.

- נלמד את עקרונות הגשת עזרה ראשונה נפשית.

- נלמד כיצד ניתן להפוך את החרדה והפחד לאנרגיה של עשייה חיובית.

סיורים

20181024_095124 (Copy).jpg

סיור מנהיגות ושליחות

בשביל ההשראה

אזור הנגב המערבי, מפגיש אותנו עם סיפור ההתיישבות בנגב מראשיתו ועד ימינו. נסייר באתר מורשת קרב ונלך בעקבות סיפורים אישים של לוחמים ואישיים מרכזיים אשר תרמו להתיישבות ולהגה על הנגב מי היו האנשים שחיו במקום? במה עסקו? מה רצו, על מה חלמו, במה האמינו? סביב אילו ערכים גובשו חייהם? הסיורים והסדנאות יפגישו את בני הנוער עם שאלות בנושא שליחות אישית וחברתית ומהו צו השעה של מדינת ישראל בימינו.

20180615_115620 (Copy).jpg

סוגיות חברה הישראלית

בשביל השייכות

הנגב המערבי, או בשמו המוכר יותר-"עוטף עזה", מלבד היותו חבל ארץ יפהפייה, מזמן לנו שלל הזדמנויות להיחשף לנפלאות האזור ולמגוון סוגיות העומדות בליבת מורכבותה של החברה הישראלית בכללותה.

נפגש עם ערב רב של אנשים: מגוון תושבי האזור-א.נשים מעוררי השראה ופורצי דרך בקהילותיהם, תוך חשיפה לחוסן הקהילתי החברתי שהם מפגינים. המשתתפים יבחנו את מערכת האמונות והערכים שלהם, לאור הדמויות עמם יפגשו והסיפורים אליהם יחשפו. נבין את מורכבות האזור ואת שלל האתגרים של החיים בנגב המערבי ונתדיין בכל הסוגיות הנגזרות מכך: הגשמה, שליחות, פריפריה וקיים שלל סדנאות ופעילויות חברתיות.

1.jpg

הכשרת צוותי חירום

בשביל הבטחון

בשנים האחרונות אנו עדים לעלייה בכמות וגיוון מצבי החירום בהם אנו נתקלים כאוכלוסייה, בפעולות איבה ושיגור רקטות אל תוך העורף ועד לפגיעות איתני הטבע. 'בשביל החינוך' מציע הכשרה מתמשכת של בני הנוער להתנדבות בשגרה ובחירום בתחמי הרשות ובכך למצב את הנוער כגוף פועל, תורם ומוביל בקהילותיהם, תוך פיתוח המיומנות והחוסן האישי והגברת תחושת המסוגלות העצמית של בני הנוער. במהלך ההכשרה תוקם "יחידת חילוץ-נוער", אשר תסייע לכוחות הביטחון ולרשות בזמן שגרה וחירום. הקבוצה תוסמך על ידי פיקוד העורך כמחלצים קלים (סע"ר) ותלווה על-ידי מדריך מוסמך מטעמנו

לאורך כל ההכשרה ופרק ההתנדבות.

פירוט חלק מההכשרות שיעברו בני הנוער

הגשת עזרה ראשונה

התנהגות אוכלוסייה בחירום

ניווטים

סמינר מנהיגות והדרכה

כיבוי אש

התמודדות עם מצבי לחץ

שמירת טבע וסביבה

שדאות

סדנאות מנהיגות

עבודת חבלים (סנפלינג)

 

קורס חילוף קל

של פיקוד העורף (סע"ר)

הפעלת מערכות וניהול בעת חירום

חילוץ מגובה

bottom of page